Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Estonia wygrywa po fantastycznym meczu

1 rok temu | 21.04.2021, 17:45
Estonia wygrywa po fantastycznym meczu

Po niezwykle zaciętym spotkaniu Estonia wygrała z Litwą dzięki czemu, zajęli 3. miejsce w turnieju o Puchar Trójmorza.

Świetnie spotkanie rozpoczęli Litwini, którzy już po dwóch minutach prowadzili 0:2 po bramkach Cetvertaka oraz Griniusa. W 9 minucie prowadzenie podwyższył Bendzius, ale już kilkanaście sekund później pierwsze trafienie zaliczyli Estończycy. Autorem trafienia był Aleksandrov. Litwini odpowiedzieli na te trafienie niecałe 3 minuty później, a do bramki trafił po raz drugi w tym spotkaniu Grinius. 

Estończycy jednak nie chcieli dać za wygraną. W 15 minucie bramkę na 2:4 zdobył Kiik, a pod koniec pierwszej tercji gola kontaktowego zdobył Linde. 

Estończycy na drugą tercję wyszli z zamiarem zdobycia kolejnych bramek i trzeba przyznać, że mieli ku temu kilka okazji. Żadnej nie wykorzystali w przeciwieństwie do Litwy, która w 29 minucie po golu Mukovoza podwyższyła prowadzenie na 3:5. To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu, bowiem w trzeciej tercji Estończycy doprowadzili do wyrównania. Najpierw w 46 minucie trafił Puzakov, a w 50 minucie wyrównał Vitanen doprowadzając tym samym do dogrywki.

Doliczony czas gry nie trwał zbyt długo. Już w 27 sekundzie zwycięskiego gola dla Estończyków zdobył Vitanen. Tym samym Estonia zajęła 3. miejsce w turnieju o Puchar Trójmorza. 

ESTONIA – LITWA 6:5 d (3:4-0:1-2:0-1:0)

Aleksandrov 10, Kiil 15, Linde 20, Puzakov 46, Vitanen 50 i 61 (w dogrywce) – Cetvertak 1, Grinius 2 i 12, Bendzius 9, Mukovoz 29 

Udostępnij