Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

List od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

1 rok temu | 22.04.2021, 18:54
List od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

W środę zakończył się Turniej o Puchar Trójmorza, w którym reprezentacja Polski była najlepsza. Po meczu Polska – Łotwa został odczytany list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Reprezentacja Polski pokonała Estonię 6:1, Litwę 8:1 i w ostatnim spotkaniu Łotwę 4:1. Przed wręczeniem Pucharu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina odczytał list, którego treść przytaczamy poniżej.

List do uczestników Turnieju o Puchar Trójmorza w Katowicach

Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam Uczestników i Organizatorów Turnieju o Puchar Trójmorza w hokeju na lodzie, który w tych dniach odbywa się w Katowicach.

Cieszę się, że Inicjatywa Trójmorza, której celem jest zbliżenie naszych krajów w wymiarze politycznym i gospodarczym, znalazła także swoje odbicie w rozgrywkach sportowych.

Jestem przekonany, że szlachetna sportowa rywalizacja sprzyja budowaniu wzajemnych relacji również w innych obszarach życia społecznego. Tym bardziej dziękuję Organizatorom za to, że mimo pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń zdołali przeprowadzić te wyjątkowe międzynarodowe zawody. Mam nadzieję, że Turniej o Puchar Trójmorza stanie się imprezą cykliczną, której kolejne edycje będą mogły odbywać się już z udziałem publiczności, przez co staną się prawdziwym radosnym świętem dla kibiców hokeja na lodzie z krajów naszego regionu.

Gratuluję zwycięzcom turnieju, a wszystkim drużynom i ekipom sportowym dziękuję za udział i życzę, aby dobre wspomnienia z pobytu w Polsce były dla Państwa zachętą do jak najczęstszych powrotów do naszego kraju, nie tylko na hokejowe areny. Wszystkich Państwa raz jeszcze bardzo serdecznie pozdrawiam.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Udostępnij