Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Przedstawiamy naszych rywali w Turnieju o Puchar Trójmorza

9 miesięcy temu | 17.04.2021, 02:37
Przedstawiamy naszych rywali w Turnieju o Puchar Trójmorza

W Turnieju o Puchar Trójmorza, który rozpoczyna się w niedzielę, 18 kwietnia, reprezentacja Polski zmierzy się kolejno z Estonią, Litwą i Łotwą. Mecze Biało-Czerwonych będą transmitowane w TVP Sport. Pozostałe spotkania turnieju pokaże polskihokej.tv. Przedstawiamy naszych rywali.

W niedzielę, 18 kwietnia na lodowisku w Katowicach rozpocznie się Turniej o Puchar Trójmorza. O godz. 20:15 reprezentacja Polski zmierzy się z Estonią.

ESTONIA

Nasi rywale w rankingu światowym plasują się niżej od Biało-Czerwonych. Polska zajmuje 22. miejsce, a Estończycy są na 27. pozycji. Podobnie jak reprezentacja Polski występują w Mistrzostwach Świata Dywizji 1B. Największą gwiazdą reprezentacji Estonii jest Robert Rooba. Skrzydłowy fińskiego JYP Jyväskylä był drugim najlepszym strzelcem obecnego sezonu Liigi, gdzie strzelił 30 goli. Rooba jednak nie przyjedzie do Polski. 4 kwietnia zakończył się hokejowy sezon w estońskiej Hokiilidze. Triumfatorem została drużyna HK Välk 494 Tartu, która okazała się lepsza od HC Panter Tallinn, w której występował były bramkarz KH Energi Toruń, Villem-Henrik Koitmaa. 30-letni golkiper w sezonie 2019/2020 w dwóch meczach zagrał w toruńskiej drużyny. Doznał jednak kontuzji, która sprawiła, że nie zagrzał w naszym kraju miejsca na dłużej. Ostatnio z Estończykami zmierzyliśmy się w kwietniu 2019 roku w mistrzostwach świata w Tallinnie, gdzie Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:2. W obecnej drużynie, która zagra w Katowicach, jest wielu młodych zawodników.

LITWA

W poniedziałek, 19 kwietnia, o godz. 16:30 Polacy grać będą z Litwą, która również występuje w Mistrzostwach Świata Dywizji 1B. W rankingu IIHF zajmuje 23. miejsce. W ostatnich dniach mistrzem Litwy został Kaunas Hockey z Kowna. Playoffy wyglądały inaczej niż w Polsce, gdyż tam rywalizacja trwa do trzech zwycięstw. W finale Punks Vilnius przegrał z drużyną z Kowna 2:3 w serii. Na katowicki turniej nowy trener Litwinów Arunas Aleinikovas powołał głównie młodych hokeistów. W kadrze jest między innymi Kostas Gusevas, gracz KH Energi Toruń oraz Arnoldas Bosas, były zawodnik Orlika Opole. Ostatnie spotkanie z Litwinami, w kwietniu 2019 roku przegraliśmy 0:3. To był mecz towarzyski.

ŁOTWA

Łotewska reprezentacja plasują się na 10. miejscu w rankingu IIHF. Łotysze występują w najwyższej grupie Mistrzostw Świata czyli w Elicie, ale do Katowic przyjedzie młoda reprezentacja wzmocniona kilkoma doświadczonymi hokeistami. W Polsce zespół będzie prowadził Atvars Tribuncovs, który grał w przeszłości w Stoczniowcu Gdańsk. W Katowicach zobaczymy między innymi 31-letniego obrońcę Gunarsa Skvorcovsa z Dinama Ryga, czy cztery lata młodszego Tomsa Andersonsa, który od lat występuje w Szwajcarii, ostatnio w SC Langnau Tigers w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatni raz graliśmy z Łotyszami w 2008 roku w turnieju EIHC. Rywale wygrali 3:1.

Udostępnij